Küçük çocuklar veya bebeklerin cenazesinde de imam telkin verir mi?

Soru Detayı

- Ölen bir kişinin neden arkasından talgın verilir.ve küçük bebeklere veya çocuklara da öldükten sonra talgın verilerilebilir mi veya verilmeye bilinir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kabre konulan ve mükellefiyet çağına da erişmiş olan bir İslâm cenazesi hakkında telkin verilmesi meşrû görülmüştür...

Konuyla ilgili daha geniş bilgi için tıklayınız:

Ölüye telkin nasıl yapılır?

Cenazelerin kabirlerine konulması ve ölülere telkin verilmesi?