Kozmetik dükkanı açmak caiz mi, kazanç helal midir?

Soru Detayı

- Kozmetik dükkanı açmayı düşünüyorum sizden net bir bilgi alabilir miyim, rızık helal midir?
- ​Bildiğimiz bir “essebebü kel fail” düsturu var. Bu kozmetik&parfüm ürünleri satmak caiz mi genelde genç kızlarımız alıyor onların bu haline sebeb olmak bize bir günah katıp rızkımıza hem şüphe sokup onların da o hale yani bizim gençlerimizi ifsad edecek bir duruma düşmelerine sebep olmak mıdır, bu ticaret caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Satılan malın çoğu meşru olmayan şekilde ve yerde kullanılıyorsa, onu alıp satmak caiz olmaz.