Uygunsuz söz ve davranış içeren komedi filmleri izlemek günah mı?

Soru Detayı

- Komedi adı altında uygunsuz söz ve davranışları içeren filimler için, sadece gülmek amaçlı para verip sinemaya gitmenin günahı var mı?
- Para verilerek sinemaya gidip film izleniyor. Gülmek amaçlı komedi filimlerine gidiliyor. Bazıları uygunsuz söz ve davranış içeriyor. Bu filimlere gitmenin günahı var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İslam çerçevesi dışına çıkmadan -özellikle bir gelir temin etmek zorunluluğu da varsa- hiç olmazsa, insanların biraz stres atmalarına yardımcı olmak, özellikle ibret verici, düşündürücü, dine teşvik edici, hak-hukuka özendirici şeyler yapılabilir.