Kocam neden arkadaşlarını davet ediyor?

Soru Detayı

- Kocam iki ayda bir ailesini ve arkadaşlarını eve davet ediyor. Yemek pişiriyorum, bakmam gereken 2 çocuğum var her şeyi hazırlıyorum. Ben içe dönük biriyim, arkadaşlarla takılmayı veya yeni insanlarla tanışmayı sevmiyorum ama kocam sosyal, bu yüzden ona gelmeyi sevmediğimi söylediğimde çıldırıyor.
- Bu yüzden 2 aileyi iftar için çağırdı o işte olacak ve akşam gelecek her şeyi hazırlayacağım evi temizle iftarı masaya koy sonra yemek ve ben çok yoruluyorum çok uzun süre ayakta durduğumda sırtım ağrımaya başlıyor ve Bunu kocama söyledim ama tamam diyor onlara iftarı verdiğimiz için sevap alıyoruz.
- Şimdi lütfen söyleyin bana o mu haklı ben mi haklıyım? Ne yapmalıyım?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Eşi, dostu veya yoksulları uygun zamanlarda kahvaltıya, yemeğe davet etmek güzel bir davranıştır.

Siz buna engel olmayın, kocanız da size yardımcı olsun.