Kız arkadaş ve yaşanan ilişkiler: Kız arkadaşımla öpüşme ve buna benzer şeyler yaptık, ilerde kesin evlilik düşünüyoz. Kendi aramızda nişan yaparsak, bu şeyler gene günah olur mu?

Soru Detayı
Kız arkadaşımla öpüşme ve buna benzer şeyler yaptık, ilerde kesin evlilik düşünüyoz. Kendi aramızda nişan yaparsak, bu şeyler gene günah olur mu? Kendi aramızda imam nikahı kıyabilir miyiz babanın ve anenin haberi olmadan, okul bitene kadar, okul bitince evleneceğiz, ne yapmamız lazım?..
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İleride evliliği düşünmek yapılan şeyleri meşru kılmaz. Nişan, nikah değildir. Nişanlılar birbirine yabancı iki insandır. Nikahlı olanların yaptığını yapamaz. Yalnız kalamaz, el ele tutuşamazlar. Bunlar haramdır.

Resmi nikah yapılmadan imam nikahı yapılmasını tavsiye etmiyoruz. Bu konuda sitemizdeki bilgileri incelemeniz faydalı olur.