Kerahet vaktinde namaz kılmaktan dolayı sehiv secdesi gerekir mi? Mesela ikindi namazını kerahet vaktine kadar geciktirince "vakti ertelediğimizden dolayı" sehiv secdesi gerekir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kerahet vaktinde namaz kılmaktan dolayı sehiv secdesi gerekmez. Namazın geciktirilmesi sehiv secdesini gerektirmez. İster yalnız ister cemaatle kılınsın hüküm aynıdır.

Kerahet vakitleriyle ilgili ilave bilgi için tıklayınız:

Namaz kılmanın mekruh olduğu (kerahet) vakitleri, güneş doğumundan kırk beş dakika sonra, batımından otuz dakika önce gibi zaman vererek açıklar mısınız?