Kaza namazlarımı nasıl hesaplarım ve nasıl kılarım?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ergenlik yaşından itibaren tahminen ne kadar kılmamışsanız hesap edersiniz. Daha önce kıldıklarınız boşa gitmez.

Yalnızca farzlarını kaza edersiniz. Mesela sabah iki rekat, öğle dört rekat, akşam üç rekat ...

Her birine ayrı ayrı niyet etmek gerekir. Mesela: "Niyet ettim en son kazaya kalmış olan sabah namazının kazasını kılmaya." veya "Niyet ettim ilk kazaya kalmış olan sabah namazının kazasını kılmaya." diye niyet edebilirsiniz.