Sabah namazını Güneş doğduktan sonra kılan kişi, kaza niyetiyle mi kılar?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sabah namazını Güneş doğduktan sonra kılan kişi, kaza niyetine kılması gerekir.

O günün sabah namazı öğleye kadar kaza edildiği takdirde hem farzını ve hem de sünnetini kaza ederiz.

Sünnetini kaza ederken,

"Niyet ettim Allah rızası için sabah namazının sünnetinin kazasını kılmaya." denir.

Farzını kaza ederken,

"Niyet ettim Allah rızası için sabah namazının farzının kazasını kılmaya." denir.