Kaza namazına nasıl niyet edilir? Kadınlar da kaza namazı kılarken ezan okuması gerekir mi?

Soru Detayı
1) Ben bu sene namaz kılmaya başladım ve hesapladım 7000 tane kaza namazım var. Ben bunların her biri için nasıl niyet edeceğim? 2) Yatsı namazından bir saat sonra kaza namazlarımı kılmaya başlasam, ezan okumam gerekir mi? Bayanların yapması şart mı veya bilgisayarımda bulunan ezanı dinlesem olmaz mı?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kaza namazları kılarken ezan okumak sünnettir. Kadınlar da kaza namazı kılarken ezan okumaları ile bu sünnetin faziletinden istifade etmiş olurlar. Ezanı okurken camilerde okunduğu gibi uzatmak gerekmez. Kadınlar ezanı içinden de okuyabilirler...