New Atlantis'te Bulunan Kavimde Erkekler Maymuna Benziyor.Bu Evrime Delil Teşkil Edemez mi?

New Atlantis denilen Amerika’da bulunan kavime baktığımızda evrimcilerin savunduğu bazı şeyler mevcut. Mesela erkeklerde maymuna benzerlik ve hayvan gibi çıplaklık, bir de maymunlar gibi bitlerini seçip yiyorlar. Bununla alakalı bize malumat verir misiniz?
 

Canlıların birbirine benzer olması, onların birbirinden meydana geldiğine değil, yaratıcılarının bir olduğuna delildir. Canlıların yapısında, atom ve molekül seviyesine inildiğinde, temel yapıların aynı olduğu görülecektir. Mesela DNA gibi, genetik yapıyı teşkil eden moleküller, hemen hemen bütün canlılarda benzer yapıya sahiptir. Ama o moleküllere yüklenmiş olan, yani şifrelenen bilgiler çok farklıdır. Birisine incir ağacının programı yüklenirken, bir başkasına erik ağacını, bir diğerine maymunun, ya da insanın genetik yapısı yüklenmektedir. Dolayısıyla, mahiyeti ve hususi yapısı her bir canlının kendisine hastır. Bir başkasının değişmesi veya dönüşmesiyle ortaya çıkmış değildir.

Canlılarda üreme, gelişme ve farklılaşma kanunları büyük oranda benzerdir. Mesela insan vücudunun bir yeri yaralandığı zaman, o yaranın tamirinde hangi kanun geçerli ise, hayvanların yaralanması halinde de, o hücre ve dokuların tamiri de benzer kanunlar çerçevesinde olmaktadır.

Bitki, hayvan ve insanların bünyelerine giren besinlerin parçalanması, sindirilmesi ve solunum gibi fizyolojik ve kimyevî olaylar hemen hemen aynıdır. Aynı şekilde beslenme bakımından da canlılar büyük oranda birbirlerine benzerler. Kuş ve tavuk gibi bütün kanatlı hayvanlar bitlerini yerler. Ekmeği insan sevdiği gibi kedi de köpek de, tavuk da severek yer. İnsan et yediği gibi, kaplanda, aslan da köpek de ve hatta bakteriler de eti severek yerler. Şimdi bunlara ne diyeceksiniz? Aynı besinleri yediklerinden, birbirlerinden meydana gelmiştir mi diyeceksiniz? İnsan maymun gibi bit yedi diye, maymunu insanın atası kabul etmek, çocukları değil, kargaları bile güldürür.

Hâlbuki canlıların beslenme ve sindirimdeki bütün bu benzerlikler, varlıkların yaratıcılarının bir olduğunu gösterir.

Prof.Dr.Adem Tatlı

 

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
Okunma sayısı : 100+
Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun