Karım beni aldattı, ona nasıl bir ceza vermeliyim, yoksa affetmek mi gerekir?

Soru Detayı
Karım bir senedir benden ayrılmak istediğini söylüyordu. Üç çocuğumuz olduğu için kabul etmiyordum. Şimdi beni aldattığını öğrendim. Onu çok sevmeme ragmen af edemiyorum, şimdi o boşanmak istemiyor, ama ben artık kabullenemem. Böyle davrandığım için günaha giriyor muyum; ne yapmam lazım?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Eşlerden birinin zina etmesi boşanma nedenidir.  Bu sebepten dolayı karısını boşayan bir erkek günahkar olmaz. Ancak bu konu sizin karar vereceğiniz bir durumdur. Eşinizin yaptığına yürekten pişman olup olmadığını, samimi olup olmadığını, bu hatanın tekrarlanma olasılığını ve çocuklarınızın durumunu göz önünde bulundurarak, çevrenizdeki ilim sahibi ve tecrübeli kişilerle istişare ederek karar verebilirsiniz.