İş makinasıyla yaptığım işlerde, yerden çıkan eski kablo, bakır ve su borularını satabilir miyim?

Soru Detayı

- Ben iş makinası kepçe operatörüyüm, kazı yaparken bazen yer altından eski elektirik kabloları, bakır ve eski demir, kullanılmayan su boruları çıkıyor, bunları satıyorum, helal midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu tür atık malzemelerini, eğer iş yeri veya işveren başka türlü değerlendirmiyorsa, sahibinden izin alarak (hurda vs) kullanabilirsiniz, satabilirsiniz.