İnsanların cennette, bir anda birçok yerde bulunması rüyadaki gibi mi olacaktır?

Soru Detayı

- İnsanlar cennette birçok yerde aynı anda olabileceği söyleniyor. Yani insan orda rüyada gibi bir orda bir burda mı olacak?
- Mesela uykuda nasıl gittğimizi bilmeden heryere gidiyoruz. Böyle mi olacağız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu dünyada ruh bedenle kayıtlı olduğ için, ruh bedenin şartlarına göre hareket etmektedir. Ancak cennette ruh cesede hâkim olacağı için insan hem ruhen hem de bedenen bir anda birden fazla yerde bulunabilir. Bu rüyadaki gibi değil gerçek şekilde olacaktır. Nasıl ki elektirk bir tane olduğu hâlde bir anda avizedeki lambaların hepsinde olabilmektedir. Aynen öyle de ruh cennette bir anda birçok yerde bulunacaktır.