İkindi ve yatsı namazlarının ilk sünnetlerinde, ilk oturuşlarda Rabbena duaları okunursa sehiv secdesi gerekir mi?

Soru Detayı

- ikindi ve yatsı namazının ilk sünnetlerinde, ilk oturusta tahiyyatatn sonra salli ve barik dualarını okuyoruz. Yanlıslıkla, unutup rabbena dualarından birini veya ikisini de okursak sehiv secdesi yapmamız gerekir mi?
- Veya teravih namazında da aynı şekilde?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İkindi, yatsı veya teravih namazlarının ikinci rekatındaki oturuşta, Rebbena dualarının okunması sehiv secdesini gerektirmez...