İkindi ve yatsı namazını sünnetinin üçüncü rekatında euzu besmele çekilir mi?

Soru Detayı
İkindi ve yatsı namazlarının ilk sünnetinin 3. rekatında eüzü besmelenin mi yoksa sadece besmelenin mi çekilmesi uygun? Bunların hangisinin yapılmasında sehiv secdesi gerekir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İkindi ve yatsı namazlarının üçüncü rekatlarında Sübhaneke ve Eûzü Besmele okunur. Euzu besmeleyi okumamak veya sadece besmele okumaktan dolayı sehiv secdesi gerekmez.