Hem namaz kılmak hem de açık olmak doğru mu?

Soru Detayı

- Ben beş vakit namaz kılıyorum ama kapalı değilim. Bir yandan günah kazanıyorum bir yandan sevap, bu kafama çok takılıyor. Ama kafamda sürekli Allah tarafından izlendiğim var, bu iyi bir şey mi acaba?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Günah ayrı değerlendirilir sevaplar ayrı değerlendirilir. Bir kimsenin herhangi bir günahı işliyor olması onun namaz kılmasına mani değildir...

Sorunuzun cevabı için tıklayınız:

Hem günah işleyip hem de namaz kılınabilir mi?

Başı açık kadınlar namaz kılarsa yine de mi cehenneme gider? Namaz, oruç onları kurtaramaz mı?

Normal hayatta başı açık olan bir kimsenin namazı kabul olur mu?