Geçimimi şans oyunları (iddia bayiliği) yaparak sağlamak istiyorum, dinen caiz midir?

Soru Detayı
Evliyim, çocuk sahibiyim, geçimimi şans oyunları (iddaa bayiliği) yaparak sağlamak istiyorum, dinen caiz midir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İddia oynamak haram olduğu için, bundan kazanç sağlamak da haramdır. Bu sebeple iddia bayiliği yapmak haramdır.