Gayrimüslimler "Biz de ehli fetret olsaydık." derse ne cevap verilir?

Soru Detayı

- Alimlerin çoğu ehli fetrete ehli cennet diyor.
- Bu durumda ebedi cehennemlik olan gayrimüslimler "Biz de İslam'ı bilmeyen, duymayan bir coğrafyada yaratılsaydık da ehli fetret olsaydık, cenneti garantilerdik." demelerine ne cevap verilir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

“İyi ki böyle olmadınız, Allah size daha büyük bir lütufta bulundu, hak dini ve peygamberini tanıma imkanı buldunuz, fırsat elde iken Müslüman olun, cennetin yolu açılsın.” diyebilirsiniz.