Gayrimeşru çocuklar cennete giremez mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Gayrimeşru olarak dünyaya gelip, Allah'ın emirleri doğrultusunda hayat yaşayıp vefat eden bir insan cennete gidebilir. Sadece imansız olarak ölenler cennete giremezler.

Bir mümin günah işlese bile, cezasını çektikten sonra cennete gider. Kaldı ki gayrimeşru bir şekilde dünyaya gelen çocuğun hiç bir suçu yoktur. Ve bu şekilde dünyaya gelmekten dolayı günah işlemiş değildir; hata anne ve babasındadır.