Flört yapmadan evlenenler daha mutsuz oluyor, dinimiz neden flört tarzı ilişkiyi yasaklıyor? İnsanların evlilik öncesi cinsel isteklerini bilmesi , uyumu bilmesi gerekliyken, bu eş adayları için neden günah?..

Soru Detayı
İslamiyet; kadınla erkeğin bir araya gelmesini, tokalaşmasını, başbaşa kalmasını, elele tutuşmasını, erkeğin kadına bakmasını, kadınla erkeğin cinsel konularda konuşmasını, birbirlerinin cinsel istek arzu ve beklentilerini öğrenmesini yasaklıyor. Ama bu şartlarda evlenen insanlar, evlendikten sonra cinsel yönden uyumsuz olduklarını anlıyorlar, cinsel mutluluğu dışarda arıyorlar. İnsanların evlilik öncesi cinsel isteklerini bilmesi , uyumu bilmesi gerekliyken, bu eş adayları için neden günah?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bahsettiğinizin aksine flört tarzı ilişkiden sonra evlenenler daha mutsuz oluyorlar ve aile içi geçimsizliklerin en fazla görüldüğü evlilik türü flört yaparak evlenmedir.

Evlilik öncesi eşler birbirlerine en güzel yönleriyle görünmekteler ve evlilikten sonra bu durum son bulmaktadır. Evlilik hayatı boyunca eşine hep en güzel, en şirin haliyle görünemeyeceğinden doğal haline bürünüyor. Bu durumda her iki taraf da birbirini "Sen eskiden böyle değildin evlendikten sonra değiştin. Artık bana eskisi kadar ilgi göstermiyorsun." diye suçlamaktadır.

Flört yapmadan evlenenler ise, bütün heyacanını bütün sevgisini evlilikten önce değil, evlilik sırasında yaşadığından evlilik hayatı daha uyumlu ve daha sağlıklı oluyor.

Evlilik öncesi tecrübe ve cinsel uyumun anlaşılması için bahsettiğiniz bir flört tarzı ilişki ile bir bayan veya erkek kaç deneme yaptıktan sonra evlenecek sizce? Onu dene olmadı başkasını dene o da olmadı, diğerini... Bunun ahlakla bağdaşır hiç bir tarafı bulunmamaktadır.

Her erkek ve bayan kendisinin eşi için ilk olmasını ister. Diğer türlü güven ve emniyet olmayacak, eşlerin geçmişte yaşadıkları tecrübeler sıkıntı oluşturacaktır.