Evlilikte kadın cinselliği reddederse erkek cebren uygulayabilir mi?

Soru Detayı

- Eşim vajinismus hastası cinsellikten korkuyor, bazı Hocalara soruyorum bunu cebren almanızda bir sıkıntı yok diyorlar bazı hocalar ise bunun günah olacağını İslam Ahlakına tersliğini vurguluyorlar benim de çok aklım karıştı bu durumun hükmü nedir?
- Erkeğin böyle bir girişimi helal midir yoksa haram mıdır?
- Asrı saadet de bu konu hiç gündeme gelmiş midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu konuyu doktorlarla konuşmak gerekir.

Doktorlar, zorla yapılan cimanın kadına maddi ve manevi zararı olacağını söyler iseler, zarar vermek caiz olmaz.

Bu takdirde tedavi yolları aranır.

Tedavi de olmazsa ya ikinci eş alınır veya kadın boşanır.