Çocuk ismi olarak "Muhammed" ismi koymak ağır gelir, salavat getirmek gerekir deniyor, doğru mudur?

Soru Detayı
Ben ezan okunurken "İnşallah oğlumuz olur, adı da Muhammed Yahya olur." dedim. Eşim isimlerin çocuğa ağır geleceğini söylüyor; her Muhammed diye seslenildiğinde salavat getirilmesi gerek diyenlerde var. Eğer bebeğimiz olursa bu ismi koymayı çok istiyorum...
Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Muhammed" ismi çocuklara verilebilir. İsmin çocuğa ağır gelmesi diye bir durum yoktur.

Ayrıca çocuğa "Muhammed!.." diye seslenildiğinde, salavat getirmek de şart değildir.