Cennette erkekler sünnetli mi olacak sünnetsiz mi?

Soru Detayı

- Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?
- Sünnet derisi ilave haz kaynağı, ama cennette sünnetsiz olmak bana mantıklı gelmiyor.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Cennette erkeklerin sünnetli mi yoksa sünnetsiz mi olacağı konusunda bir bilgi bulamadık.

Sahih bir hadis rivayetine göre Peygamber Efendimiz (asm) şöyle buyurdu:

“Kıyamet günü insanlar yalınayak, çıplak ve sünnetsiz olarak toplanacaklardır.” (bk. Müslim, Cennet, 62; Tirmizi, Kıyame, 2, 6).

Bu hadisin maksadı, “insanların -ne fazla ne eksik- dünyaya geldikleri gibi dünyadan göç edeceklerini” anlatmaktır. (bk. Nevevi, Şerhu Müslim, 17/193)

Cennet, lezzet ve ücret yeri olduğundan, cennete giren kimse, oraya layık en mükmel şekilde yeniden yaratılacaktır.