Cemaate sonradan yetişen biri, ön safın tamamen dolu olduğunu görürse, bir arka safta tek başına cemaate katılabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ön saflar muntazam bir şekilde dolduktan sonra gelen kimse, o saflarda boşluk bulamaz ise, namaza durmaz, bir başkasının gelmesini bekler. Şayet rekatı kaçıracağından endişe ederse, namaz konularını bilen ve rahatsız olmayacak biri varsa onu saftan geriye çeker beraber arkaya dururlar. Şayet kişi bunu anlamayacaksa ve namazını bozacaksa, o takdirde yalnız başına namaza durabilir.