Canlı resmin baskısını yapmada ölçü ne olmalı?

Soru Detayı

- İş yerimde çeşitli materyallerin üzerine resim baskısı yapıyorum. Kendi tasarımlarım olduğu gibi müşterilerimden de resimler geliyor.
- Bize gelen resimler sadece başı açık olmuyor. Açık bacaklı, açık omuzlu, tesettüre uygun olmayan evli de olmayan kişilerin görselleri de geliyor.
- Bunları reddetmeli miyim yoksa bu da caiz olan kısımdan mı sayılır?
- Kısacası ölçüm ne olmalı? Hangi noktadan sonra "bunu basamam" diyebilirim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadının başının namahremlere açık olmasının caiz olmaması bakımından evli, dul ve bekarın farkı yoktur.

Evli çift gelir, yalnız mahremlerinin göreceği bir resim getirirse, işte o zaman evli kadının resimde kocasına başı açık görünmesi caiz olur.

Tesettüre riayet etmeyen erkek ve kadınların resimlerini, reklam gibi herkesin göreceğini bilerek yapmak ve basmak caiz olmaz.