Çalgılı müzik dinlenme hususunda İslam görüşü nedir?

Soru Detayı

- Çalgılı müziklerin dinlenmesi hususunda hadisler ve İslam alimlerinin görüşleri nelerdir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Eserlerinde müzik konusuna yer veren âlimler bu hususta farklı görüşler belirtmişlerdir. Bu meyanda kimi İslâm alimleri müziği bütünüyle haram sayma yoluna gitmiş, kimisi mekruh demiş kimisi de müziğin bütünüyle mübah olduğunu savunmuştur...

İlave bilgi için tıklayınız:

Çalgılı müziklerin dinlenmesi hususunda hadisler ve İslam alimlerinin görüşleri nelerdir?