Bir kişi, şifa bulmak niyetiyle, şifalı sulara gidebilir mi? Akik taşının insanı rahatlattığı ve başka etkilerinin de olduğu söyleniyor. Bunlara inanmak doğru olur mu veya bu inançla kullanılabilir mi?

Soru Detayı
- Bir kişi, suyunun şifalı olduğu düşünülen bir yerde şifa arayabilir mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hasta olan bir insanın, tedavi olmak amacıyla şifalı sulara gidip tedavi olmasında bir mahsur yoktur. Hatta şifa bulacaksa bu gereklidir. Çünkü dinimiz tedavi olmayı emretmiştir.

Akik taşının psikolojik yönden insanı rahatlattığını söyleyen bilim çevreleri de bulunmaktadır. Akik taşından yapılan yüzük kullanılabilir.