Bir kimsenin, hanımının ayaklarını sevmesi ve öpmesi caiz midir?

Soru Detayı
Bir kişi özel olarak hanımının ayaklarını beğeniyor ve ayaklarını öpüyorsa bu durumun dinimizce sakıncası var mıdır? Hanımından oje sürmesini isteyebilir mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir kimsenin hanımının ayaklarını öpmesi caizdir. Kadın eşi için süslenebilir. Ancak kendine nikah düşen erkeklere bu süslerini gösteremez. Ayrıca oje gibi süs maddeleri suyun deriye değmesine engel olacağı için abdest ve gusülde çıkarılması gerekir.