Beraat gecesinde hayır ve tesbih gibi namazlar var. Bunlar nasıl kılınır?

Soru Detayı
Beraat gecesinde hayır ve tesbih gibi namazlar var. Bunlar nasıl kılınır?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu geceye özel bir namaz olmamakla birlikte dilediğiniz kadar nafile namaz kılabilirsiniz. Şayet kaza namazınız varsa kaza namazlarınızı kılmanız gerekir. Kaza namazları nafile namazlardan daha sevaplıdır.