Ailemin kullandığı kaçak elektrik ibadetimi bozar mı?

Soru Detayı

- Ben başka bir ilde okul okuyorum ailem evde kaçak elektrik kullanıyor, ailemin evine geldiğim zaman evde Kuran okuyorum namaz kalıyorum başka ibadetleri de yapıyorum, kaçak elektrik günah olduğundan benim ve ailemin yaptığı ibadetler kabul olur mu, ne yapmalıyım?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ailene bunu yapmamalarını söyle, ısrar et, eğer yapabiliyorsan "Bu günahı terk etmedikçe eve gelmeyeceğim." de ve bir süre gelme...

Bu evde yapılan ibadetlerin sahih olmasına, yapılan o günah mani olmaz, ibadetler yapılır.