Beddua kaldırma diye bir şey var mı?

Soru Detayı

- Ben bir hocaya gittim “sende beddua var, bu bedduayı kaldırmamız gerek” dedi. Bu beddua yüzünden evliliğim gecikiyormuş işim rast gitmiyormuş gibi bir şeyler dedi. Tabi bu iş için belli miktar para gerekiyormuş.
- Bana söylenenler pek mantıklı gelmese de dinimizde beddua kaldırma diye bir şey var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Dinimizde beddua kaldırmak diye bir şey yoktur. Dini kullanarak insanları soyan bu madrabazlara fırsat ve imkan vermek caiz değildir.

Zulme uğrayan bir kimse zalime beddua etmiş ise ettiği zaman ya yerini bulur veya Allah Teâlâ makul ve adil bir sebeple bedduayı kabul etmez yahut gereğini erteler.

Bütün bunlara üçüncü bir şahsın müdahalesi etkili olmaz.