Ali Kemal, Sevtap, Birsu isimleri uyumlu mu? Çocuklara isim verirken nelere dikkat etmek gerekir?

Soru Detayı
Ali Kemal, Sevtap, Birsu isimleri uyumlu mu? Çocuklara isim verirken nelere dikkat etmek gerekir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

SEVTAP: (Tür.) Ka. - Tapılacak kadar sevgi duyulan. Bu isim tapılacak kadar sevilen anlamında kullanılırsa sünnete uygun bir isim değildir. Bununla beraber seni yaratanı sev ve yalnız ona tap anlamına kullanılırsa elbette bir sakıncası olmaz. Bu konuda toplumun isimden ne anladığı önemlidir. Demek ki bu ismi koyanın ve ona hitap edenin niyetine göre hüküm değişir.

Ali Kemal ismi ise kullanılabilir. Bu ismi kullanmakta bir sakınca yoktur.