Açık ve net belirtmeden yapılan işlerden komisyon almak caiz olur mu?

Soru Detayı

- Ben tesisatçıyım mesela beni arayıp fayanşcı numarası istiyorlar, ben de daire ye gidip yapılacak işe bakıyorum sonra fayansçıyı arayıp iş için fiyat ver diyorum fiyatı da 80 liraysa 100 lira söyle diyorum. Burdan aldığım 20 lira haram para mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evet, bu para haramdır.

Siz iş ve iççi bulma işinden komisyon alabilirsiniz, ama yalan ve hile ile gelir elde edemezsiniz...