Yemeği sol elle yemenin hükmü nedir? Sol elle yemek, içmek haram mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sol el ile bir şeyler yeyip içmek haram değildir. Ancak Peygamberimizin (asm) yemek adabına uymadığı için yemek yeme edebine uymamış olur ve sevaptan mahrum kalır. Bu bakımdan küçük yaştan itibaren sağ el ile yemek yemeye kendimizi alıştırmak gerekir.