Yalnızca kalben yapılan, dil ile yapılmayan dualar da geçerli midir?

Soru Detayı

- Seccade üstünde dudaklarımızı kımıldatmadan, avuçlarımızı gökyüzüne açarak zihin yoluyla ettiğimiz dualar, melekler tarafindan kaydediliyor mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Dili kıpırdatmadan yapılan dualar da geçerlidir. Bunlar da melekler tarafından kaydedilmektedir.

Dua, sadece kalben de dil ile de yapılabilir. Dua ederken illa da dil ile söylemek ve el açmak şart değildir.

Dua ederken en güzeli kalp eşliğinde dil ile ve el açarak dua etmektir. Ancak sadece kalbten el açmadan yapılan dualar da geçerlidir.

Yürürken, otururken, bir iş yaparken, yatarken her zaman insan dua edebilir.