Tedavi için idrar, kan kullanılabilir mi?

Soru Detayı
Bir yerde bağırsak hastalıkları için bir uzmanın idrar kullanılmasını tavsiye ettiğini okudum. Çok tedavi şeklini uygulayıp da fayda görmeyen birisi bu tedavi şeklini uygulayabilir mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Meşru yollarla tedavisi mümkün olmayan bir hastalığın tedavisi için, uzman ve dindar doktorun tavsiyesi ile haram bir şey tedavide kullanılabilir.

Müslüman bir tabib hastaya kan içmesini veya idrar içmesini ya da haram bir etten yemesini, şifasının bunlarla gerçekleşeceğini söylerse, helal bir ilaçla tedavi mümkün olmadığı takdirde tabibin tavsiyesine uyularak bunlar içilir ve yiyilir.(Fetava-yı Hindiyye)

(Celal Yıldırım, İslam Fıkhı)