Tanrı Allah uzaylı mı?

Soru Detayı

- Bu cümleyi internette araştırırsanız pek çok konu çıkıyor. Bir tanesi kafamı çok karıştırdı. Özetle uzaylılar iman enerjisini kullanmak için böyle mi yapıyormuş ne?
- Diğer vesveselere kendim cevap verebildim, ama nasıl bir şeyse bir türlü çözemedım.
- Lütfen bu konuyla ilgili araştırma yaparsanız sevinirim.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Uzaylıların iman enerjisini kullanmaları" için imanı veya dini ortaya çıkardıkları düşüncesi, insanın düşmanı olan enerji varlıklardan "şeytanî cinnilerin imanı çalmaları" gerçekliğini örtmek için kullanılan bir vesvese görünümündedir.

"De ki: İnsanların kalplerine vesvese sokan (insan Allah'ı andığında) pusuya çekilen cin ve insan şeytanın şerrinden insanların Rabbine, insanların Melikine (mutlak sahip ve hakimine) insanların İlahına sığınırım." (Nas Suresi)

Şeytan ve avaneleri vesvese, kuruntu ve şüphe yolu ile insanın sağlam ve güçlü iman tutuşunu gevşeterek, bu iman kuvvetini ya da enerjisini çalmak için her zaman teşebbüste bulunurlar.

Burada bu gerçek basitçe manipüle edilmek istenmiştir...