Sofrada, toplulukta okuyabileceğim bir yemek duası yazar mısınız?

Sofrada, toplulukta okuyabileceğim bir yemek duası yazar mısınız?
Tarih: 17.12.2011 - 00:00 | Güncelleme:

Cevap

Değerli kardeşimiz,

''Bismillâhirrahmânirrahîm'' ''Elhamdülillâhi’llezî et’amenâ ve sekânâ ve cealenâ minel müslimîn. Külû ve’şrabû ve lâ tüsrifû, İnnehû lâ yuhibbü’l müsrifîn''

"Ey bizi nimetleriyle perverde eden SULTANIMIZ! Bize gösterdiğin numunelerin ve gölgelerin asıllarını, menbalarını göster. Ve bizi makarr-ı saltanatına celbet. Bizi bu çöllerde mahfettirme. Bizi huzuruna al. Bize merhamet et. Burada bize tattırdığın leziz nimetlerini orada yedir. Bizi zeval ve teb'id ile tazib etme. Sana müştak ve müteşekkir şu muti raiyyetini başıboş bırakıp idam etme. YA RAB! kusurumuzu affet bizi kendine kul kabul et. Emenetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Ruhumuzu cesedimize, kalbimizi nefsimize, aklımızı midemize hakim eyle. Lezzeti şükür için isteyen kullarından eyle."

"YA RAB! Resûl-u Ekrem Aleyhissalatü Vesselamın bereketi hürmetine bize ihsan ettiğin maddi ve manevi rızkımıza bereket ihsan et!.. Amin!..."

'' Allahümme zid vela tenkus bi hürmetilfatiha''

(Bedîüzzaman Said Nursî, Risâle-i Nûr Külliyâtı)

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
Kategori:
Okunma sayısı : 50.000+

Yorumlar

muvaffaki

Allah razı olsun. Arapça kısmın meali şu şekildedir:
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. Hamd bizi yediren, bizi içiren ve bizi müslümanlardan eyleyen Allah’a mahsustur. (Tirmizî, Deavât 18 (1816))
Yiyiniz, içiniz, israf etmeyiniz, Allah müsrifleri sevmez. (7. Araf suresi 31. ayet)

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.
Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun