Serhendi Efendi 27 Mart 2022'de büyük İstanbul depremi olacağını yazmış mı?

Soru Detayı

- Güya Ahmed el Serhendi miladi 2000 ila 2700 yılları arasında zaman yolculuğu yaptığını belirtmiş. Bu yolculuklarını 3 kitapta toplamış. Kitaplardan 2 tanesi kayıpmış fakat geri kalan 1 kitap koleksiyoner ve sahafların elindeymiş.
- Ahmed es-Serhendi yani İMAM RABBANİ de 27 Mart 2022 ve 13 Temmuz 2037'de İstanbul'da "İstanbul Cehennemi" yani büyük İstanbul depreminin olduğunu, boğaza paralel yapılan kanalın (Kanal İstanbul) depremi tetikleyeceğini yazmış. Bunun doğruluk payı var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu bilginin uyduruk bir şey olduğunu gösteren birkaç ipucunu şöyle gösterebiliriz:

a) İmam Rabbanî ne hikmetse şu anda mevcut olmayan iki kitabında yazmıştır. Peki, bu kitaplar kayıp olduğuna göre, bunu iddia edenlerin bu bilgiyi nereden öğrendiklerini açıklamaları gerekmez mi?

b) “...geri kalan 1 kitap koleksiyoner ve sahafların elindeymiş...” Bunu gören var mı? Eğer varsa bize de göstersinler... Yoksa bu uyduruk iddia, bir dedikodudan öteye geçmez.

c) Güya İmam Rabbanî, “27 Mart 2022 ve 13 Temmuz 2037'de İstanbul Cehennemi" yani büyük İstanbul depreminin olduğunu (doğrusu, olacağını), Boğaza paralel yapılan kanalın (Kanal İstanbul) depremi tetikleyeceğini yazmış.”

Bu ifadede “Kanal İstanbul” ismine yer verilmesi, bunun ideolojik bir propaganda olduğunun sinyalini vermektedir.

Hülasa: Piyasada bulunmayan bir / veya birkaç eseri gaybî bir olayın delili olarak göstermek, “bekârın karıyı boşaması” gibi bir safsatadan öteye geçmez.