Hanefi imam sabah namazında Kunut duası okumadığı için Şafii olan sehiv secdesi yapar mı?

Soru Detayı

- Sabah namazını Hanefi imamın arkasında kılan Şafi Mezhebine mensup bir kişi, Kunut duasını okumadığı için sehiv secdesi yapması gerekir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hanefi Mezhebi'ne mensup bir imamın arkasında namaz kılan, Şafii Mezhebi'ne mensup birisi, imam selam verirken beklemeli ve imam selam verdikten sonra sehiv secdesi yapmalıdır. (bk. Mehmet Keskin, Büyük Şafii İlmihali)