Photoshopta göz rengi saç rengi değiştirmek günah mı?

Soru Detayı

- Ben model portre fotoğrafı çeken biriyim bu işten para kazandığımda oluyor bazen fotoğraflarda cinsellik uyandıracak durum olmuyor fotoğrafı güzelleştirmek için üzerinde oynamam gerekiyor mesela yaprakların rengini değiştirmem modelin yüzünü temizlemek gibi
- Photoshopta göz rengi saç rengi değiştirmek günah mı yüzdeki kusurları gidermek günah mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu fotoğraf üzerinde oynamayı cinsellik uyandırmak veya kusuru göstermeyerek ilgili şahısları aldatmak için yapıyorsanız caiz olmaz.

Ayrıca tesettürsüz bayanların teşhir edilecek resimlerini çekmek de caiz olmaz.