Peygamberimiz'in Ebu Katade'ye genç kalması için ettiği duayı gönderir misiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Peygamberimiz (s.a.v.) Ebu Katâde için, "اَفْلَحَ اللهُ وَجْهَكَ اَللّٰهُمَّ بَارِكْ لَهُ فِى شَعْرِهِ وَبَشَرِه  Allah onun yüzünü ak etsin. Allah'ım, onun tenini ve saçını mübarek kıl." diyerek, genç kalmasına dua etmiş.

Ebu Katâde yetmiş yaşında vefat ettiği vakit, on beş yaşında bir genç gibi olduğu rivayet edilir ve Ebu Katade bu özelliğiyle meşhur olmuştur. (Kadı Iyâz, eş-Şifâ, 1:327; Ali el-Kari, Şerhu'ş-Şifâ, 1:660; Hafâcî, Şerhu'ş-Şifâ, 3:128)