Ölen hayvanı, Müslüman mezarlığına gömmek yanlış mı?

Soru Detayı

- Ölen hayvanı gömeceğim. Gömeceğim hayvani İslam mezarlığına gömersem yanlış bir şey yapmış olur muyum?
- Yani ölen ailemin mezarının içine veya ailemin mezarı yanındaki toprağa yârim metre derinlikte gömmemin bir mahsuru var mıdır?
- Şayet mahsuru var derseniz İstanbul’da dağ taş apartman olan yerde nereye gömmeliyim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Götürüp kırda bayırda bir yere gömme imkanınız yoksa, mezarlıkta boş bir yer bulup gömebilirsiniz.

Boş yer bulamazsanız, sahipsiz ve kemikleri çürümüş bir mezara da gömebilirsiniz.