Namazdan sonra nasıl dua edebilirim?

Soru Detayı
Evde kıldığım namazlardan sonra duayı şu şekilde ediyorum, daha da içten oluyor. Ellerimi açmadan elime bir dua kitabı alıyorum ve içinde hazır yazılan Türkçe ve Arapça duaları ediyorum. Yani kitaptan okuyorum duaları, öyle ediyorum, sonra amin diyorum. Bu şekilde dua etmem dinimizce sakıncalı mı? İlla kalbimizden geçen duaları mı etmeliyiz? Her namazdan sonra bu şekilde dua ediyorum, kitaba bakarak?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Namazdan sonra dilediğiniz gibi dua edebilirsiniz. İsterseniz kitaptan okuyarak, isterseniz de kalbinizden geçen isteklerinizi ifade ederek dua edebilirsiniz.