Müslüman malını çalan kafirden ahirette hakkını alabilecek mi?

Soru Detayı
Müslüman malını çalan kafirden ahirette hakkını alabilecek mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz (asm) şöyle buyururlar:

"Bir kimse kardeşinin haysiyetine, yahut malına haksız olarak taarruz etmişse, iltimas olarak verilebilecek altın ve gümüşün bulunmadığı günden (kıyamet günü) önce helâlleşsin. Aksi halde, yaptığı haksızlık nisbetinde onun iyi amellerinden alınıp hak sahibine verilir. İyiliği yoksa, hak sahibinin günahından alınıp haksızlık eden adama verilir."(Buhari, Mezalim, 10)

Buna göre Müslümanın malını çalan kafir eğer sevabı yoksa onun günahından yüklenir. Böylece mazlum hakkını o kişiden alır.