Mübarek gün ve gecelerde işlenen sevap ve günahların durumu nedir? İşlenen günahlar diğer zamanlardaki gibi mi değerlendirilir?

Soru Detayı
Mübarek gün ve gecelerde işlenen sevap ve günahların durumu nedir? İşlenen günahlar diğer zamanlardaki gibi mi değerlendirilir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Rabbimiz "Rahmetim gazabımı geçmiştir." buyurmaktadır. Bu bakımdan mübarek gün ve gecelerde yapılan ibadetlerin sevabını kat kat fazla vermektedir.

İşlenen günahların da cezası kat kat vermesi adalet iken, rahmetinden dolayı günahları kat kat yazmamaktadır. Bununla beraber manevi rahmetin sağnak gibi yağdığı bu gecelerde, kişi günahlarla meşgul olursa o rahmetten mahrum kalmış olur.