Mısır Piramitleri hakkında İslami bilgiler var mı?

Soru Detayı

- Günümüzdeki matematik ve teknolojiyle bile yapılamayan, halen bütün sırları çözülemeyen Mısır Piramitleri hakkında İslami bilgiler var mı?
- Bu durum geçmişte teknolojinin daha ileride olduğunun bir göstergesi midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Mısır Piramitlerinin varlığı, eskiden de büyük bir medeniyetin ve teknolojinin olduğunu gösteren bir ölçü olabilir.

“(Resulüm!) Görmedin mi Rabbin nasıl yaptı Âd kavmine, (yüksek) sütunlar sahibi İrem (şehrin)e. Ki ülkeler içinde onun benzeri yaratılmamıştır. Vâdide kayaları yontan Semûd kavmine! Kazıklar/piramitler sahibi Firavun’a.” (Fecr, 89/6-10)

mealindeki ayetlerde kadim medeniyetlerin, harika yapılardan söz edilmektedir.

Şüphesiz bunları araştırıp ortaya koymak, başta arkeologlar olmak üzere bilim adamlarının görevidir.

Bugüne kadar bu konuların açık bir şekilde ortaya konulduğunu söyleyemeyiz...