Mahrem birinin banyo yaptığı yerde banyo yapılır mı?

Soru Detayı
Ev ahalisinden olmayan birinin evdeki banyoyu kulanması doğru mudur? Banyo dışarıdan bir kişi tarafından kullanıldıktan sonra, evde yaşayan bayanların o banyoyu bundan sonraki kullanımından kaynaklanan bir olumsuz hüküm meydana gelir mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ev ahalisinden olmayan birinin evdeki banyoyu kulanması caizdir. Banyo dışarıdan bir kişi tarafından kullanıldıktan sonra evde yaşayan bayanların o banyoyu kullanmalarında da bir sakınca yoktur.