Kur'an yüklü cep telefonuyla tuvalete girmek, onu belden aşağılarda tutmak caiz mi?

Soru Detayı
"Cep telefonuna Kur'an yüklemek caizdir." dediniz soruma; ama bazen cep telefonu ile tuvalete girebiliyoruz, bazen telefon ayaklarımız altında oluyor? Bu koşullar dahilinde yine caiz mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu şekilde de olsa cep telefonuyla tuvalete girmek caizdir.

Telefonda kayıtlı olan Kur'an, mushaf gibi değildir. Bu, insanın hafızasındaki ezberi olan Kur'an gibidir.

Ama bundan da rahatsızlık duyan kimse telefonla tuvalete girmeyebilir.