Kur'an-ı Kerim'in mealini baştan sona okuduğumuzda, Kur'an'ı hatim etmiş olur muyuz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kur'an'ı mealden okuyarak yapılan hatimden de sevap alınır ve bu sevap geçmişlerinize bağışlanabilir. Ancak Kur'an'ı Arapçasından okumanın sevabı daha fazladır. Kur'an'ı orjinalinden okumakla mealini okumak bir olmaz.